Nuo 2016 metų Lietuvoje veikiantis prekybos tinklas „Lidl“,  ne kartą įvertintas šalyje kaip geriausias darbdavys prekybos srityje, sulaukė ir dar vieno pripažinimo. „Lidl Lietuvai“ antrus metus iš eilės suteikti prestižiniai „Top Employer 2020 Lietuva“ ir „Top Employer 2020 Europe“ sertifikatai, skiriami įmonėms už išskirtinai geras darbo sąlygas.

Sertifikatus reglamentuoja „Top Employers Institute“, kurie sertifikatus organizacijoms suteikia vieneriems metams. Kiekvienais metais organizacijos paraiškas turi pildyti iš naujo bei įrodyti, kad darbo sąlygų kokybė nepakito arba tik dar labiau buvo pagerinta. „Top Employer“ sertifikatus bendrovės gauna už aukštus žmogiškųjų išteklių standartus bei išskirtinai geras darbo sąlygas organizacijoje.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tokį įvertinimą gauname antrus metus iš eilės. Tai parodo, kad darbuotojams suteikiamas darbo sąlygas išlaikėme tokiame pačiame aukštame lygyje bei dar labiau jas pagerinome – didinome atlyginimus parduotuvių darbuotojams, įgyvendinome galimybę naudotis privačiu sveikatos draudimu, suteikėme papildomų naudų darbuotojams. Nors ir darome išties daug, tai nereiškia, kad gauti šį sertifikatą antrus metus iš eilės yra lengviau. Organizacijos turi atitikti labai aukštus tarptautinius reikalavimus, preciziškai pateikti sertifikavimo programai skirtus dokumentus“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė Sandra Savickienė.

Visos sertifikuojamos bendrovės yra vertinamos pagal aukščiausius tarptautinius „HR Best Practices Survey“ standartus ir turi atitikti griežtus talentų valdymo strategijų kūrimo, darbuotojų poreikio planavimo, naujų darbuotojų integravimo, mokymosi ir tobulėjimo programų, atlyginimų bei priedų sistemų sudarymo ir lyderystės ugdymo sritims taikomus kriterijus.

„Ši sertifikavimo sistema turi labai aiškius vertinimo kriterijus, o pats vertinimas yra ne kiekybinis, o kokybinis. Šiais laikais itin populiarūs įvairūs konkursai, kurių metu įmonės vertinamos pagal tai, kokį kiekį „patiktukų“ ar paspaudimų surenka. Visgi, tokių rinkimų kokybė kelia abejonių, nes geriausi darbdaviai turėtų būti renkami atsižvelgiant į kokybinius parametrus. Tuo tarpu „Top Employer“ sertifikavimo sistema pagrįsta skaidrumu, įmonių palyginimu kokybine prasme, todėl tai tik dar labiau skatina didžiuotis gavus tokį įvertinimą“, – teigė S. Savickienė.

Šiuo metu „Top Employers Institute“ savo pasauline sertifikavimo programa vienija geriausias 1658 organizacijos daugiau nei 118 pasaulio šalių. „Top Employer“ sertifikatą gali gauti tik tos kompanijos, kurios savo darbuotojams, nepriklausomai nuo pareigybių statuso, suteikia geriausias darbo bei tobulėjimo sąlygas.