Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją

02.07.2024 08:00:00 | Vilnius

Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją

Jau ne vienerius metus mažų kainų prekybos tinklas „Lidl“ vykdo specialią kampaniją – „Duok ruoniukui penkis“, kuria teikiama finansinė pagalba Lietuvos jūrų muziejui ir Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre gydomiems Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliams. Nuo šiol prie projekto pirkėjai gali prisidėti įsigydami ne tik specialius daugkartinius pirkinių maišelius, bet ir išskirtinius, aplinkai draugiškesnius suvenyrus, kuriuos sukūrė Lietuvos menininkai. Jais bus prekiaujama Lietuvos jūrų muziejaus parduotuvėje, o surinktos lėšos keliaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui.

„Prie Baltijos pilkųjų ruonių, kurie yra itin svarbi Baltijos jūros ekosistemos dalis, išsaugojimo prisidedame jau ketvirtus metus. Už kiekvieną nupirktą daugkartinį „Duok ruoniukui penkis“ maišelį, 0,05 euro keliauja ruoniukų reabilitacijai. Kartu su pirkėjais ruonių jaunikliams esame paaukoję per 172 tūkst. eurų, kurie skiriami globotinių vaistams, maistui, vitaminams, specialiems siųstuvams. Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir kiti Jūrų muziejaus lankytojai, įsigydami išskirtinio dizaino tvarius suvenyrus, galės dar labiau prisidėti gelbėjant ruoniukus“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Urbelytė.

Išskirtiniai suvenyrai – tvariai veiklai paremti

Naujieji suvenyrai – atvirlaiškiai, metaliniai ženkliukai ir drobiniai krepšiai – išsiskiria ryškiomis spalvomis. Čia galima atpažinti firmines „Lidl“ spalvas: geltoną, mėlyną ir raudoną. Suvenyruose taip pat atsispindi ir pagrindinis projekto simbolis – ruoniukas.

Suvenyrų dizainą sukūrė menininkė ir iliustratorė Justė Urbonavičiūtė, žinoma slapyvardžiu Kissi Ussuki, o pagamino Lietuvoje veikiančios įmonės. Simpatiškuosius metalinius ženkliukus pagamino „Make Heads Turn“, o „Ūkai“ pasirūpino, kad patvarūs, aplinkai draugiškesni drobiniai krepšiai būtų sukurti iš perdirbtos medvilnės. Tuo metu atvirlaiškiai sukurti iš miškus tausojančio popieriaus.

Kaip pasakoja menininkė, kūrybinio proceso metu jai svarbiausia buvo atskleisti ruoniukų mielumą ir „atsipūtimą“ sklendžiant Baltijos jūros bangomis.

„Eskizuodama idėjas ir ieškodama, kaip per snukučio bruožų detales ar ruoniuko pozą tas savybes atskleisti, peržiūrėjau labai daug mažų ruoniukų nuotraukų internete. Pasikroviau tiek daug pozityvumo bei mielumo, kad idėjos ėmė lietis per kraštus. Tad buvo nelengva apsispręsti, kuriuos eskizus atrinkti“, – sako J. Urbonavičiūtė.

Nors jūros ir jos aplinkos spalvos – pakankamai švelnios, kūrėja į jūros tematiką drąsiai įliejo ryškias spalvas.

„Savo kūryboje mėgstu žaisti su ryškiomis spalvomis ir kurti įdomias jų kombinacijas. Taip pat tikiu, kad ryškūs atspalviai greičiau pagauna žvilgsnį, tad ir čia norėjosi „pagauti“ žmonių dėmesį bei supažindinti juos su Baltijos jūros ruoniukais. Tikiu, kad tai paskatins juos prisidėti prie paramos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui“, – teigia Kissi Ussuki.

Šiuo metu ryškiaspalvius ir išskirtinius suvenyrus galima įsigyti Lietuvos jūrų muziejaus parduotuvėje, esančioje Smiltynės g. 3, Klaipėda. Netrukus bus prekiaujama ir elektroninėje muziejaus parduotuvėje. Įsigydami šiuos suvenyrus, pirkėjai prisidės prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro augimo.

Prisidėti prie ruoniukų reabilitacijos bei jų stebėsenos laisvėje, taip gaunant informaciją ir apie Baltijos jūros būklę,  ir toliau bus galima „Lidl“ prekybos tinkle įsigijus specialų daugkartinį „Duok ruoniukui penkis“ pirkinių maišelį. Nuo kiekvieno maišelio 0,05 euro skiriami Lietuvos jūrų muziejaus vykdomai Baltijos jūrų gyvūnų reabilitacijos veiklai. Be to, nemažiau svarbu ir tai, kad atsakingai naudojant daugkartinius maišelius prisidedama prie plastiko, kurio atliekos kenkia gamtai ir gyvūnams, vartojimo mažinimo.

„Duok ruoniukui penkis“ maišelius galite įsigyti visose 74 „Lidl“ parduotuvėse 28 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose ir Molėtuose.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau