Maisto produktų apsipirkimo matematika: norint sutaupyti, nereikia atsisakyti mėgstamų produktų

14.02.2024 09:00:00 | Vilnius

Apsipirkimas

Kalbant apie maisto prekių apsipirkimą, daugelis tikisi laisvės rinktis kokybiškus, maistingus produktus, bet taip pat ir neišleisti viso piniginės turinio. Naujausia „Lidl Lietuva“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa atskleidė, kokie yra Lietuvos gyventojų apsipirkimo įpročiai. Ekspertų teigimu, norint išleisti mažiau, atsisakyti mėgstamų produktų nebūtina – tereikia laikytis kelių paprastų apsipirkimo taisyklių.

Įtaką, kiek išleisime maisto produktams, daro ne tik ekonominė padėtis šalyje ar pasaulyje, kiekvieno asmeniniai poreikiai ar šeimos narių skaičius, bet ir apsipirkimo įpročiai. Pasak „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovo Antano Bubnelio, atliktas tyrimas parodė, kad dauguma Lietuvos gyventojų atsakingai planuoja savo pirkinius, o laikantis kelių patarimų, apsipirkimą gali paversti dar efektyvesniu.

Dažnus apsilankymus parduotuvėje keiskite į kassavaitinius

Atliktos apklausos rezultatai parodė, kad daugiau nei pusė (63 proc.) Lietuvos gyventojų į maisto prekių parduotuvę keliauja kelis kartus per savaitę, tačiau tinkamai suplanavus apsipirkimus ir jų skaičių mažinant iki karto per savaitę, galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų.

„Kuo dažniau keliaujama į parduotuvę, tuo labiau kyla rizika, kad įsigysite ne tik tai, ko reikia, bet ir pasiduosite impulsyviems sprendimams. Sudarius patiekalų, kuriuos gaminsite visą savaitę, kitų prekių sąrašą ir viską įsigijus vienu apsilankymu parduotuvėje, apsisaugosite nuo nereikalingų pirkinių. Užsienio šalyse itin populiaru reikiamiems visos savaitės pirkiniams paskirti vieną savaitės dienos rytą ar vakarą, tai ne tik taupo klientų laiką, bet ir padeda neišlipti už nustatyto biudžeto ribų“, – pasakoja A. Bubnelis.  

Į parduotuvę – su pirkinių sąrašu

Tyrimo duomenimis, didžioji dalis Lietuvos gyventojų (68 proc.) prieš eidami į parduotuvę dažniausiai planuoja savo pirkinius. Pasak A. Bubnelio, toks įprotis neabejotinai padeda maisto produktams išleisti mažiau.

„Prieš sudarydami pirkinių sąrašą, turėkite omenyje planuojamą savaitės maisto biudžetą. Taip pat patariama pirkinių sąrašą nuolat laikyti šalia šaldytuvo ar kitoje patogioje vietoje virtuvėje, kad kartu su šeimos nariais galėtumėte savaitės eigoje jį papildyti pasibaigusiais maisto produktais ir buities prekėmis, kurie jūsų namuose yra vartojami reguliariai“, – sako A. Bubnelis.

Svarbu pasirūpinti tinkamu produktų kiekiu

Tačiau kartais net ir kruopščiai suplanavus savaitinį apsipirkimą ir įsigijus reikiamus produktus, tenka ir vėl keliauti į parduotuvę. Tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai dažniausiai neplanuotai parduotuvėje apsilanko, kai pritrūksta konkrečių produktų – tokią praktiką taiko net 38 proc. apklaustųjų.

„Kad produktų nepritrūktų, rekomenduojama rinktis didesnes jų pakuotes. Pavyzdžiui, „Lidl“ parduotuvių lentynose galima rasti XXL dydžio pakuočių, kuriose supakuotų produktų kilogramo kaina yra mažesnė nei perkant įprasto dydžio pakuotes. Taip ne tik išleisime mažiau, bet ir apsisaugosite nuo papildomos kelionės į parduotuvę, pritrūkus konkretaus produkto“, – teigia A. Bubnelis.

Jis atkreipia dėmesį, kad didesnes greitai gendančių produktų pakuotes reikėtų rinktis tik gerai apgalvojus, kiek jų reikės vienai savaitei, jog vėliau netektų išmesti. Tai atneš naudą tiek piniginės turiniui, tiek ir gamtai, išvengiant maisto švaistymo atvejų.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau