„Lidl“ Žemės valandą minės išjungdamas fasadų ir reklaminių iškabų apšvietimą

20.03.2024 10:00:00 | Vilnius

Lidl Žemės valanda_išjungtas logotipas

Žemės dienos proga prekybos tinklas „Lidl“ jungiasi prie tarptautinės Pasaulio gamtos fondo (angl. World Wide Fund for Nature – WWF) organizuojamos iniciatyvos ir kovo 23 d., šeštadienį 20 val. 30 min. išjungs ant parduotuvių pastatų bei prie įvažiavimų esančių logotipų ir reklaminių lauko stendų apšvietimą. Ant parduotuvių esantys logotipai Žemės valandos metu užges ne tik Lietuvos, bet ir dalyje kitų užsienio šalių „Lidl“ parduotuvėse bei įsižiebs kitos dienos rytą. Žemės valandos iniciatyva „Lidl“ kviečia susimąstyti, kokiais veiksmais kiekvienas mūsų gali prisidėti prie planetos išsaugojimo bei skirti papildomą dėmesį gamtosaugos problemoms.

„Šiuo simboliniu veiksmu siekiame ne tik sumažinti elektros vartojimą, bet ir priminti šios dienos svarbą, paskatinti prisijungti prie Žemės valandos. Pokyčiai prasideda nuo nedidelių žingsnių, kuriuos galime atlikti kiekvienas“, – teigia „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Visame pasaulyje minima Žemės diena sutampa su astronominiu pavasariu, pavasario lygiadieniu – šią dieną tampa vienodas nakties ir dienos ilgumas. Žemės dienos metu ypatingas dėmesys skiriamas aplinkosaugos temoms, svarbiausioms planetos problemoms ir jų sprendimo būdams.

Laikosi klimato strategijos

Įgyvendindama kovos su klimato kaita strategiją „Lidl“ planuoja visose šalyse iki 2030 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją operatyvinėje veikloje sumažinti 80 proc., lyginant su 2019 metų rezultatu.

Nuo 2022 finansinių metų pradžios „Lidl Lietuva“ operatyvinės veiklos ŠESD emisija yra kompensuojama ir yra neutrali klimatui.

„Užsibrėžtų kovos su klimato kaita strategijos tikslų siekiame ne tik taupydami energiją kasdienėje veikloje ar diegdami tvarius ir energiją taupančius sprendimus, bet ir plėsdami augalinių produktų pasiūlą, tobulindami klientams siūlomų produktų sudėtį, didindami perdirbto plastiko kiekį pakuotėse ar tvariau panaudodami nebetinkamą parduoti maistą“, – pastebi A. Bubnelis.

Efektyviai naudoja elektrą

„Lidl Lietuva“ siekia mažinti elektros energijos naudojimą, didinti darbuotojų sąmoningumą ir pagerinti energijos naudojimo duomenų kokybę bei prieinamumą. Šių tikslų įgyvendinimui dar 2017 metais „Lidl Lietuva“ įsidiegė energijos vadybos standartą – jo įgyvendinimas leidžia taupyti išteklius, mažinti kaštus, taršą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.

Speciali pastatų valdymo sistema „Lidl“ specialistams leidžia nuotoliniu būdu stebėti elektros energijos naudojimą, keisti įrangos nustatymus bei nustatyti gedimus. Parduotuvėse veikiantys LED šviestuvai įsijungia ir išsijungia automatiškai pagal parduotuvės darbo laiką, taikomi ir kiti inovatyvūs sprendimai.

„Lidl Lietuva“ nuo 2016 metų perka tik atsinaujinančių energijos šaltinių gaminamą elektros energiją, taip pat plečia savo saulės elektrinių tinklą. Šiuo metu ant „Lidl“ parduotuvių stogų veikia 15 saulės elektrinių, ateityje jų skaičius didės ir dar keliomis dešimtimis, o prie 18 parduotuvių yra įrengtos elektromobilių akumuliatorių įkrovimo stotelės.

Draugiškesni aplinkai pastatai

„Lidl“ pastatai dėl itin išmanių ir inovatyvių sprendimų pasižymi tvarumu ir efektyviai naudoja energiją bei yra draugiškesni aplinkai. Tą patvirtina daugiau nei pusei prekybos tinklo parduotuvių Lietuvoje ir Kauno rajone esančiam logistikos centrui suteiktas žaliųjų pastatų sertifikatas EDGE.

Šis tarptautinis žaliųjų pastatų sertifikatas, kurį inicijavo Pasaulio banko grupei priklausanti IFC (angl. International Finance Corporation), skiriamas itin efektyviai išteklius naudojantiems ir aplinkai draugiškiems statiniams. EDGE sertifikatas yra suteiktas „Lidl Lietuva“ logistikos centrui, esančiam Ramučiuose, Kauno rajone, ir 35 parduotuvėms Alytuje, Jonavoje, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Panevėžyje, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Ukmergėje, Utenoje ir Vilniuje.

Energiją naudoti taupiau padeda ir pastatuose esantis LED apšvietimas, rekuperacinė vėdinimo sistema bei šilumos siurbliai, leidžiantys reguliuoti temperatūrą, o Tauragėje esančioje parduotuvėje yra įrengta ir geoterminio šildymo sistema.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau