Vemondo

Kovojant su vienu didžiausių šių dienų žmonijos iššūkių – klimato kaita – reikia imtis įvairių priemonių. Įgyvendindama savo klimato strategiją, „Lidl“ laikosi tokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos mažinimo prioritetų:

1. ŠESD vengiame

2. ŠESD mažiname

3. ŠESD kompensuojame

KLIMATUI NEUTRALŪS PRODUKTAI „VEMONDO“

Vemondo

Kiekvienas asmeniškai taip pat galime ir turėtume mažinti savo klimato pėdsaką. Nuo tvaresnių transporto priemonių ir elektros taupymo iki aplinkai draugiškesnių maisto produktų pasirinkimo. Paprastai gyvūniniai gaminiai (ypatingai jautiena ir pieno produktai) turi gerokai didesnį ŠESD pėdsaką, todėl veganiška mityba – geriausias pasirinkimas siekiant tausoti aplinką ir mažinti klimato pėdsaką.

Norėdama skatinti aplinkai draugiškesnių produktų vartojimą, „Lidl“ sukūrė „Vemondo“ liniją. Tai įvairių veganiškų produktų asortimentas – nuo mėsos, žuvies ir pieno pakaitalų iki saldumynų, tokių kaip kokosų desertas, ledai ar sausainiai. Keletas „Vemondo“ produktų yra ir nuolatiniame „Lidl Lietuva“ asortimente - įvairūs augaliniai gėrimai (avižų, ryžių, kokosų, sojų, migdolų), daržovių paplotėliai bei kelių rūšių tofu. Platesnį „Vemondo“ asortimentą siūlome specialių teminių savaičių metu.

Nuo 2021 metų visi „Vemondo“ produktai yra ne tik veganiški, bet ir klimatui neutralūs, nes ir taip nedidelę produktų auginimo, gamybos ir kt. ŠESD emisiją „Lidl“ kompensuoja pasitelkdama patikimus, „Gold Standard“ sertifikuotus klimato apsaugos projektus.

TARPTAUTINIS „V-LABEL“ APDOVANOJIMAS

V-Label apdovanojimai

„Vemondo“ produktų tvarumas taip pat buvo pripažintas tarptautiniu mastu. „V-Label“ apdovanojimuose 2021 metais „Vemondo“ produktų linija gavo „Tvarumo“ (angl. „Sustainability“) ir „Specialaus vartotojų įvertinimo“ (angl. „Special Consumer Award“) apdovanojimus.

„Tvarumo“ kategorijoje „Vemondo“ produktų liniją laimėtoja atrinko 15 šios srities ekspertų, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų atstovų. O renkant „Specialaus vartotojų įvertinimo“ laimėtoją buvo apklausta daugiau kaip 40 000 žmonių. „Vemondo“ laimėjo apdovanojimą dėl savo kokybės, inovatyvumo, tvarumo standartų ir socialinės produktų įtakos.

Kas yra „V-Label“?

„V-Label“ yra pirmaujantis vegetariškų ir veganiškų produktų (daugiausia maisto ir kosmetikos) sertifikatas. Šį sertifikatą dar 1996 metais įkūrė „Proveg“ – tarptautinė organizacija, siekiant didinti sąmoningumą apie maisto produktus ir skatinanti rinktis skanų, sveiką ir aplinką tausojantį maistą. „V-Label“ ženklu yra sertifikuota tūkstančiai vegetariškų ir veganiškų produktų įvairiose šalyse. Kaip savo veiklos srities lyderė „Proveg“ organizuoja tarptautinius „V-Label“ apdovanojimams. Tai pirma tokia tarptautinė apdovanojimų programa, kuria siekiama pripažinti teigiamą augalinės kilmės produktų poveikį, kokybę ir inovacijas.