Sertifikuota kava

Kava

„Lidl“ įsipareigojimas dėl tvaraus žemės ūkio

Kava ir jos gėrimo ritualas daugeliui žmonių visame pasaulyje yra neatskiriama dienos dalis. Šis produktas taip pat yra pragyvenimo šaltinis apie 125 milijonams žmonių Afrikoje, Azijoje ir Lotynų Amerikoje. Kava yra viena pagrindinių besivystančių šalių prekių, o jos auginimo ir gamybos sąlygos turi reikšmingos įtakos smulkių ūkininkų ir plantacijų darbininkų bei jų šeimų gyvenimo lygiui.

Deja, kavos gamybos sektorius susiduria su socialinėmis, ekonominėmis ir aplinkos apsaugos problemomis. Nors kavos augintojai buriasi į kooperatyvus siekdami sukurti sinergiją ūkiuose ir pagerinti ekonominę situaciją, dėl pasaulinėje rinkoje besikeičiančių kainų sunku užtikrinti nuolatines pajamas ūkininkams ir tinkamas gyvenimo sąlygas jų šeimoms. Kalbant apie aplinkos apsaugos problemas, vienos aktualiausių – atogrąžų miškų ir susijusių ekosistemų naikinimas, perteklinis išteklių ir pesticidų naudojimas plantacijose.

Atsižvelgdami į tai, kad kava yra svarbi mūsų privačių kavos prekės ženklų, kuriuos itin mėgsta mūsų klientai, žaliava, mes suprantame savo atsakomybę ir indėlio į tvaraus kavos sektoriaus vystymą svarbą. Dėl to savo privačių prekės ženklų asortimente turime kavos, kuri yra užauginta tvariu būdu, gerinant darbuotojų darbo sąlygas ir kovojant su socialinėmis problemomis didesniu mastu. Tokį kavos auginimo ir gamybos būdą užtikrina gamintojams suteikti tarptautiniu mastu pripažįstami sertifikatai: UTZ, „EU-Organic“, „Fairtrade“ arba „Rainforest Alliance“. Be to, įsipareigojame, kad nuo 2021 metų pradžios sertifikuota kava sudarys mažiausiai 30% „Lidl Lietuva“ privačių prekinių ženklų kavos, o nuo 2023 metų pradžios – bent 50%. Šiuo žingsniu palaikome tvarius kavos auginimo būdus ir tausojame aplinką.