Sertifikuota kakava

Kakava

„Lidl“ įsipareigojimas dėl tvaraus žemės ūkio

Tai daugiau nei tik šokoladas: „Lidl“, kaip mažmeninės prekybos tinklas, yra suinteresuotas užtikrinti, kad tokios žaliavos kaip kakava būtų auginamos tvariai. Tik tvarus požiūris gali užtikrinti ilgalaikį kakavos tiekimą iš šalių, kur kakavos gavyba yra daugelio vietos gyventojų vienintelis pajamų šaltinis. Ne ką mažiau svarbu yra apsaugoti ir atogrąžų miškus, kurie yra gyvybiškai svarbi ekosistemų dalis tiek vietiniu, tiek pasauliniu mastu.

Dėl šių priežasčių „Lidl“ ėmėsi veiksmų dviejose daugiausiai kakavos pasaulyje užauginančiose šalyse – Dramblio Kaulo Krante ir Ganoje. Padedant „Lidl“, vietiniai kakavos augintojai yra mokomi tvaraus ūkininkavimo – kad gebėtų auginti kakavą moderniais ir aplinkai draugiškais metodais.

Padedant „Way To Go“ ir PROCACAO projektams, kakavos augintojai supažindinami su kitomis žemės ūkio kultūromis, kurias jie gali efektyviai auginti savo plantacijose. Tai darydami ūkininkai ne tik investuoja į savo pragyvenimo šaltinio saugumą, bet ir teigiamai veikia aplinką didindami biologinę įvairovę. Kuo tvaresnis žemės ūkis – tuo mažieji ūkininkai yra atsparesni klimato pokyčiams ir žaliavų kainų svyravimams. Be to, jie geba geriau užtikrinti pajamas ir pragyvenimą ateinančioms kartoms.

Kakava

Kodėl kakavos tema yra tokia svarbi?

Auginant kakavą dažnai atsiranda ekologinių ir socialinių padarinių. Pavyzdžiui, Ganoje ir Dramblio Kaulo Krante didelė dalis gyventojų yra tiesiogiai ar netiesiogiai priklausomi nuo kakavos auginimo. Didžiausia kakavos dalis auginama mažose šeimos plantacijose, tačiau jų derlius nėra pakankamas pragyvenimui užtikrinti, kai kakava auginama naudojant pasenusius žemės ūkio metodus. Dėl šių priežasčių, anksčiau buvo kertami vis nauji atogrąžų miškų plotai ir naikinamos daugelio rūšių buveinės.

Dėl sumažėjusio derlingumo ir rinkoje daromo spaudimo kainoms, kakavos augintojai gauna mažą, nesąžiningą atlygį, todėl tokiais atvejais dažnai susiduriama ir su priverstiniu bei vaikų darbu. Negana to,  darbas plantacijose yra labai pavojingas ir reikalaujantis didelio fizinio krūvio.

Kaip situacija gali būti pagerinta?

Mes suprantame savo, kaip prekiautojo maisto produktais, atsakomybę, todėl kasdienėje veikloje prisiimame ekonominę, socialinę ir ekologinę atsakomybę. Siekiant išsaugoti kakavos augintojų žemes ir atogrąžų miškus ilguoju laikotarpiu bei kartu užtikrinti jų pajamas, augintojai turi būti apmokomi tvarių ūkininkavimo metodų. Dalyvaudami tolimesniuose mokymuose jie galės ir ateityje sėkmingai valdyti savo plantacijas bei tokiu būdu patenkinti pasaulinę kakavos paklausą tvariais būdais.

Tvari „Lidl“ kakava

Sertifikuota kakava

Kakava – mūsų privačių prekės ženklų produktų ingredientas

Kakava yra naudojama įvairių „Lidl“ prekės ženklų produktų sudėtyje – daugiausiai šokoladuose, kepiniuose, leduose ir kituose saldumynuose.

„Lidl Lietuva“ siekia jau 2021 metų pradžioje naudoti tik sertifikuotą kakavą savo lietuviškuose privačių prekės ženklų produktuose, pavyzdžiui sūreliuose ir leduose. Didelė dalis iš kitų šalių gaunamų produktų jau dabar yra su sertifikuota kakava. Esame užsibrėžę tikslą nuo 2023 metų pradžios savo privačių prekės ženklų produktuose naudoti išimtinai tik sertifikuotą kakavą – pagal „Fairtrade“, UTZ, „Rainforest Alliance“ programas. Tokie sertifikatai patvirtina, kad kakava yra ne tik užauginta ir paruošta aplinkai draugišku būdu, bet ir suteikiant darbuotojams tinkamas darbo sąlygas bei atlygį. Šis mūsų tikslas yra taikomas ir sezoniniams produktams, pavyzdžiui, parduodamiems Kalėdų ir Velykų laikotarpiais.

Bendradarbiaudami su minėtomis sertifikavimo organizacijomis, visai tiekimo grandinei siunčiame aiškią žinutę – siekiame tvaraus kakavos auginimo ir palaikome progresyvų, į ateitį orientuotą, požiūrį.