Sertifikuota arbata

Sertifikuota arbata

Sertifikuota arbata

Nuo 2022 metų pabaigos „Lidl Lietuva“ savo privačių prekių ženklų produkcijoje įsipareigoja naudoti tvariai užaugintą, sertifikuotą arbatą.

Neskaitant vandens, arbata yra plačiausiai vartojamas gėrimas visame pasaulyje. Didžioji dalis mūsų vartojamos arbatos auginama ir vartojimui paruošiama Rytų Afrikoje, Indijoje bei Šri Lankoje. Priešingai nei kava ir kakava, arbata daugiausiai auginama ne mažuose ūkiuose, o didžiulėse plantacijose, kaip monokultūra. Deja, šis auginimo būdas yra itin imlus vandeniui ir energijai. Jis taip pat skatina dirvožemio eroziją, biologinės įvairovės nykimą bei turi neigiamos įtakos darbuotojų darbo sąlygoms.

Atsižvelgiant į tai, koks svarbus produktas pirkėjams yra arbata, tiek mums, tiek visiems tiekimo grandinės dalyviams svarbu, kad arbatos auginimo ir gaminimo procesai skatintų socialinių bei aplinkos apsaugos problemų sprendimą.

Tad nuo 2022 metų pabaigos savo privačių prekių ženklų produkcijai, kur arbata yra pagrindinis ingredientas, „Lidl Lietuva“ įsipareigoja naudoti tik tvariai užaugintą, sertifikuotą žaliąją, juodąją ir raudonąją arbatą. Šis įsipareigojimas apima ir vaisinę bei žolelių arbatą – nuo to paties laikotarpio bent pusė privačių prekės ženklų arbatos turės UTZ, „EU-Organic“, „Fairtrade“ arba „Rainforest Alliance“ sertifikatus.

Sutelkdami dėmesį į sertifikuotą arbatą, remiame tvarią ir į ateitį orientuotą žaliavos gamybą bei suteikiame galimybę savo pirkėjams būti šio pokyčio dalimi.