Celiuliozės produktai

Celiuliozės produktai

Celiuliozės produktai

Miškai užima beveik trečdalį Žemės paviršiaus ir yra svarbūs daugeliu požiūrių. Pirmiausia, juose prieglobstį randa 80 proc. visų žinomų sausumos gyvūnų ir augalų rūšių.  Be to, miškai svarbūs ekonomiškai ir didelei daliai žmonių yra pajamų šaltinis.

Miškai taip pat turi daug įtakos pasaulio klimatui. Kaip tvirtina „World Wildlife Fund“ (WWF), po jūrų ir vandenynų jie yra svarbiausi deguonies gamintojai ir anglies dioksido, sukeliančio šiltnamio efektą, kaupikai. Miškai valo orą, reguliuoja vandens cirkuliaciją, švelnina sausrą, saugo nuo potvynių ir dirvožemio erozijos. Deja, daugelio miškų ekosistemai gresia pavojus. Kiekvieną sekundę dingsta futbolo aikštės dydžio miško plotas.

Natūralių medienos išteklių tausojimas yra pagrindinė miškų apsauga ir svarbus žingsnis švelninant klimato kaitą, todėl itin svarbu tausoti medieną, celiuliozę, popierių. Bendradarbiaudami su visais vertės kūrimo grandinės subjektais ir suinteresuotomis šalimis, norime prisidėti prie socialiniu požiūriu priimtinų ir aplinką tausojančių medienos tvarkymo būdų. Atsižvelgiant į tai, nuo 2021 metų pradžios įsipareigojame privačių prekės ženklų ne maisto prekėms, tokioms kaip tekstilė, batai, sodo ir kempingo prekės, žaislai, kanceliarinės prekės, naudoti tik perdirbto popieriaus žaliavas arba FSC (angl. Forest Stewardship Council) sertifikuotą pirminį plaušą. Papildomai, nuo 2026 metų pradžios siekiame naudoti tik perdirbtas žaliavas arba FSC sertifikuotą pirminį plaušą tokiems produktams kaip kosmetika ir buitinės prekės. Išimtiniais atvejais atskiroms prekėms, esant ribotam FSC sertifikuotos žaliavos kiekiui, naudosime PEFC (angl. Programme for the Endorsement of Forest Certification) sertifikatą turinčias medžiagas.