„Lidl“ palmių (sėklų) aliejaus įsigijimo strategija

Palmių (sėklų) aliejaus pirkimo strategija

Palmių (sėklų) aliejaus pirkimo strategija

Palmių aliejus yra populiariausias pasaulyje augalinis aliejus, kuris gaunamas iš tropinių aliejinių palmių vaisių. Palyginti su kitais aliejiniais augalais, aliejinė palmė yra daugiametis, visus metus vaisius vedantis, itin derlingas ir produktyvus augalas. Be to, palmių aliejų galima įvairiai naudoti dėl jo fizinių savybių. Daugeliu naudojimo atvejų tvirtos konsistencijos palmių aliejaus nereikia hidrinti kaip kitų natūralių aliejų, kurie yra skystesni.

Tačiau aliejinių palmių plantacijoms įkurti yra kertami miškai, o tai turi neigiamos įtakos tiek vietos bendruomenių gerovei, tiek biologinei įvairovei ir saugomoms rūšims. Siekdami kovoti su neigiamomis palmių aliejaus gavybos pasekmėmis, remiame RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) iniciatyvą, siekiančią tvarumo šioje srityje bei sukūrusią aplinkos ir socialinių standartų rinkinį šio produkto gamybai bei darbuotojų teisių apsaugai.

„Lidl Lietuva“, siekdama didesnio tvarumo palmių (sėklų) aliejaus srityje, bendradarbiauja su savo prekių ženklų produktų tiekėjais. Atitinkamai bendrovė nustatė tikslus – nuo 2023 metų pradžios gaminant savo privačių prekių ženklų maisto produktus naudoti tik sertifikuotą ir segreguotą palmių (sėklų) aliejų, o gaminant savo privačių prekės ženklų ne maisto prekes, nuo 2021 metų pradžios naudoti bent jau pagal RSPO masės balanso sistemą sertifikuotą palmių aliejų (kiek tai techniškai įmanoma ir atsižvelgiant į galimybes gauti sertifikuotas prekes).