Saules elektrines

Efektyvus elektros naudojimas

Mūsų tikslai:

  • Energijos naudojimo optimizavimas visuose nekilnojamojo turto objektuose
  • Darbuotojų sąmoningumo energijos naudojimo klausimais didinimas
  • Energijos naudojimo duomenų kokybės ir prieinamumo gerinimas

Šių tikslų įgyvendinimui 2017 m. „Lidl Lietuva“ įsidiegė energijos vadybos standartą ISO 50001 ir juo vadovaujasi. Šio standarto įgyvendinimas leidžia taupyti išteklius, mažinti kaštus, taršą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.

LED apsvietimas

Elektros energijos naudojimo mažinimas

Nuo pat parduotuvių projektavimo etapo „Lidl Lietuva“ ieško efektyvių statybos būdų ir taupiai energiją naudojančios įrangos. Pastatuose yra įrengta integruota pastatų valdymo sistema, leidžianti nuotoliniu būdu stebėti elektros energijos naudojimą, keisti įrangos nustatymus bei identifikuoti gedimus, o pastatuose esančią įrangą ir jos veikimą sukonfigūruoti taip, kad veiktų optimaliu režimu. Parduotuvėse įdiegtas LED technologijos apšvietimas, įsijungiantis ir išsijungiantis automatiškai pagal  parduotuvės darbo laiką, bei kiti inovatyvūs sprendimai, leidžiantys taupyti energiją ir išvengti žmogiškųjų klaidų.

Lidl parduotuve

Energijos sunaudojimo duomenys

Dalyje „Lidl“ parduotuvių yra sumontuoti skaitikliai, matuojantys konkrečios įrangos elektros sąnaudas realiu laiku. Šie skaitikliai leidžia akimirksniu pastebėti energijos naudojimo nuokrypius ir padeda priimti į konkrečias įrangos grupes orientuotus energijos taupymo sprendimus. Be to, stebėdami jų duomenis išsiaiškinome, kad apie 50 proc. visos elektros energijos sunaudoja produktų šaldymo įrenginiai, apie 30 proc. sunaudoja apšvietimas, o likusius 20 proc. – visa kita įranga. 

Elektromobiliu ikrovimo stotele

Švaresnė energija

„Lidl Lietuva“ perka tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminamą elektros energiją. 2022 m. vasarą turėjome jau net 13 švarią energiją gaminančių saulės elektrinių, sumontuotų ant „Lidl“ parduotuvių stogų. O prie 8 parduotuvių yra įrengtos elektromobilių akumuliatorių įkrovimo stotelės (Kaune - Savanorių prospekte, Šiauliuose - Tilžės g., Palangoje, Elektrėnuose, Rokiškyje ir trijose Vilniaus parduotuvėse: Salomėjos Nėries g., Gariūnų g. bei Nemenčinės pl.). Siūlome savo klientams apsipirkimo metu pasikrauti elektromobilių akumuliatorius ir taip mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Tokiu būdu skatiname aplinkai draugiškesnių transporto priemonių plėtrą.

Lidl parduotuve

Draugiški aplinkai sprendimai

Kauno rajone esančiam logistikos centrui bei daugumai mūsų parduotuvių visoje Lietuvoje yra suteiktas EDGE žaliųjų pastatų sertifikatas, patvirtinantis, kad pastatai energiją naudoja efektyviai ir yra draugiškesni aplinkai. Energiją naudoti taupiai padeda ir pastatuose esantis LED apšvietimas, rekuperacinė vėdinimo sistema bei šilumos siurbliai, leidžiantys reguliuoti temperatūrą. O Tauragėje esančioje parduotuvėje yra įrengta geoterminio šildymo sistema.

Lidl parduotuve

Darbuotojų sąmoningumas

Atsižvelgiant į darbo specifiką, mokymai skirtingų padalinių (parduotuvių, biuro, logistikos centro) darbuotojams yra organizuojami atskirai. Darbuotojams pateikiama informacija, susijusi būtent su jų darbo vieta bei funkcijomis. Pavyzdžiui, parduotuvių darbuotojams pateikiama daugiau informacijos apie teisingą įrangos naudojimą parduotuvėse ir pasekmes, nesilaikant instrukcijų,  t. y. ne iki galo uždaryti šaldikliai greičiau apledėja ir sunaudoja trečdaliu didesnį elektros kiekį ir kt.