Lietuvoje atlikus naujausią tyrimą „ICERTIAS Best Buy Award“, prekybos tinklas „Lidl“ išrinktas geriausią kainos ir kokybės santykį siūlančiu tinklu trijose svarbiausiose tyrimo kategorijose.
 
Remiantis naujausio Lietuvoje atlikto tyrimo „ICERTIAS Best Buy Award“ rezultatais, apklausoje dalyvavę Lietuvos vartotojai prekybos tinklą „Lidl“ pripažino geriausio kainos ir kokybės santykio pavyzdžiu.

Be to, vertindami kainos ir kokybės santykį, dauguma apklaustų lietuvių prekybos tinklui „Lidl“ teikė pirmenybę mažmeninės prekybos tinklų ir tarptautinių prekybos tinklų kategorijose.
 
Tyrimo „ICERTIAS Best Buy Award“ apklausoje dalyvavusių respondentų prašyta remiantis savo asmenine patirtimi nurodyti pateiktų kategorijų produktus bei paslaugas, pasižyminčius geriausiu kainos ir kokybės santykiu Lietuvos rinkoje.

Atsakydami į atvirus klausimus respondentai galėjo laisvai rinktis jiems patinkančius produktų pardavėjus ir paslaugų teikėjus.
 
Pagrindinėje tyrimo kategorijoje – „geriausio kainos ir kokybės santykio pavyzdys“ – respondentams buvo pateiktas šis klausimas:
 
„Nurodykite vienos įmonės, produkto ar paslaugos pavadinimą, kuris (kuri), Jūsų nuomone, yra geriausias GERIAUSIO KAINOS IR KOKYBĖS SANTYKIO Lietuvoje pavyzdys, kalbant apie Lietuvos rinkoje siūlomus produktus ir paslaugas.“

Dauguma apklaustųjų nurodė prekybos tinklą „Lidl“.

Tai dar kartą patvirtina, kad, siūlant konkurencingus produktus ir paslaugas, prekybos tinklui „Lidl“ pavyko užtikrinti išskirtinę vartotojų patirtį, dėl kurios dauguma jų rinkosi būtent šį tinklą, o ne jo konkurentus.

„Pagrindinis mūsų veiklos principas – siūlyti geriausią kokybės ir kainos santykį vietos rinkoje, – teigia įmonės „Lidl Lietuva“ vadovas Radostin Roussev-Peine. – Tad apdovanojimas „Best Buy Award“ yra daugiau nei mūsų veiklos įvertinimas – tai mūsų strategijos nuoseklumo ir veiksmingumo patvirtinimas, pagrįstas mūsų pirkėjų nuomone.“

Šie rezultatai gauti 2017 m. vasarį, Šveicarijos organizacijai ICERTIAS Lietuvoje atlikus naujausią tyrimą „Best Buy Award“. Organizacijos ICERTIAS atliekami tyrimai leidžia įvertinti apklausoje dalyvavusių respondentų patirtį ir pasitenkinimą rinkoje siūlomų produktų bei paslaugų kainos ir kokybės santykiu.
 
Pabrėžtina, kad tyrimo „ICERTIAS Best Buy Award“ tikslas nėra nustatyti prekės ženklo vertę ar rinkos dalį. Šis tyrimas suteikia informacijos apie asmeninę vartotojų patirtį, nuomonę, pasitenkinimo lygį ir suvokimą. Remiantis gautais duomenimis buvo įvertintas tik rinkoje esančių prekių ir paslaugų kainos bei kokybės santykis.

 

Metodika ir imtis
 
2017–2018 m. tyrimą „ICERTIAS Best Buy Award“ Lietuvoje atliko Šveicarijos organizacija „ICERTIAS – International Certification Association“, GmbH. Tyrimas vykdytas 2017 m. vasarį, naudojant internetinį klausimyną. Apklausoje dalyvavo 1200 penkiolikos metų ir vyresnių Lietuvos interneto naudotojų. Tyrimui atlikti taikytas internetinės apklausos metodas „Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness“ (CAWI – DEEPMA).
 
Apie projektą „ICERTIAS Best Buy Award“
 
Šiuolaikiniai pirkėjai yra ypač išprusę ir išrankūs bei nuolat ieško galimybių įsigyti geresnės kokybės gaminių ir paslaugų už tą pačią kainą. Apsispręsdami, ar pirkti konkrečią prekę arba paslaugą, vartotojai atsižvelgia į kainos ir kokybės santykį. Pirkėjams itin svarbus geros kainos ir geriausios įmanomos kokybės santykis, laikomas geriausio pasirinkimo (angl. Best Buy) veiksniu.
 
Tyrimas „ICERTIAS Best Buy Award“ yra organizacijos „ICERTIAS – International Certification Association“, GmbH, įsikūrusios Ciuriche, Šveicarijoje, projektas.
 
Tyrimu „ICERTIAS Best Buy Award“ siekiama išsiaiškinti vartotojų patirtį ir suvokimą apie gaminius ir paslaugas, kurie, vartotojų manymu, pasižymi geriausiu kainos ir kokybės santykiu, kuris yra geriausio pasirinkimo (angl. Best Buy) veiksnys.
 
Projektu „ICERTIAS Best Buy Award“ ir jo sertifikatais siekiama supaprastinti aukščiausios kokybės gaminių ir paslaugų už palankiausią kainą paiešką bei padėti vietinės ir tarptautinės rinkos pirkėjams.
 
Tyrimas „ICERTIAS Best Buy Award“ atliekamas laikantis Tarptautinių prekybos rūmų (ICC) ir Pasaulinės viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų asociacijos (ESOMAR) patvirtinto Tarptautinio rinkos ir socialinių tyrimų kodekso nuostatų.